ARCHIWUM: 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020

wydarzenia | ogłoszenia

 
 
 
 
 
 
26 Finał WOŚP w Kramsku
 
26 Finał WOŚP w Kramsku
AM - 19.01.2018

Fundacja WOŚP to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu w każdą drugą niedzielę stycznia organizuje zbiórkę pieniędzy, które przeznaczane są potem na zakup sprzętu medycznego dla szpitali dziecięcych w naszym kraju. Podczas 25 dotychczasowych Finałów Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny ponad 825 mln zł. Za to kupionych zostało blisko 45 tys. urządzeń, które trafiły do 650 szpitali w całej Polsce.

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 14 stycznia 2018 roku. Na ulicach w Polsce, ale także w kilkudziesięciu miastach na całym świecie, kwestowało blisko 120 tys. wolontariuszy. Celem tej największej akcji charytatywnej w naszym kraju było pozyskanie środków "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". Oprócz zbiórki ulicznej odbyło się tysiące koncertów, happeningów i innych wydarzeń, a o godz. 20 tradycyjnie przestrzeń nad wieloma miastami rozświetliło "Światełko do nieba".

81 423 542 zł – taką kwotę udało się zebrać do północy w dniu podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. "Dziękujemy, dobranoc!" – tymi słowami Jurek Owsiak zakończył wielki finał.

W Kramsku też graliśmy i zbieraliśmy pieniądze. I też osiągnęliśmy rekord - 10 375 zł !  To dzięki tym wszystkim, którzy chcą pomagać innym. Nie będę szczegółowo opisywał kto był, kto dał, ile i dlaczego. Nie będę wymieniał artystów występujących na scenie. Byliśmy wszyscy razem i chcieliśmy pomagać!

Zapraszam do obejrzenia krótkiego zapisu video z tego wydarzenia.

 
Samorządowe kolędowanie - Ślesin 2018
 
Samorządowe kolędowanie - Ślesin 2018
AM - 17.01.2018

Jedenasty już raz, tym razem w Ślesinie, odbyło się Samorządowe kolędowanie. Ten piękny "festiwal", jak powiedział proboszcz parafii w Ślesinie, ks. Leszek Rybka, zapoczątkowano w Sompolnie i był to wspólny pomysł obecnego burmistrza Sompolna Romana Bednarka i radnego Andrzeja Prętnickiego.

Przybyłych samorządowców powitał burmistrz Ślesina Mariusz Zaborowski w towarzystwie orkiestry dętej oraz młodzieży z M-GOK w Ślesinie. Występom przyglądał się Leszek Galemba - poseł na Sejm VIII kadencji oraz wspomniany na wstępie ks. proboszcz. Całość poprowadził Andrzej Prętnicki.

Od kilku już lat kolęduje nasza ekipa, a od samego początku bierze w niej udział zespół "Bravo" ze swoim kierownikiem Jerzym Smolarkiem. Tak więc nie mogło ich zabraknąć i w tym roku.

Na scenie ośrodka kultury zobaczyliśmy i usłyszeliśmy w tym roku samorządowców z: Ślesina, Krzymowa, Sompolna, Skulska, Wierzbinka, Babiaka oraz silną grupę ze starostwa powiatowego w Koninie. Zanosi się, że w przyszłym roku dołączą samorządowcy z Wilczyna a kolejne samorządowe kolędowanie odbędzie się w ośrodku kultury w Brzeźnie (gm. Krzymów), na które to zaprosił dyrektor tegoż ośrodka Krzysztof Kędziora.

Były podziękowania, ciepłe nie tylko słowa, trochę humoru i dużo dobrego jedzenia. My też tam byliśmy.

 
 
Noworoczne spotkanie
Noworoczne spotkanie
AM - 12.01.2018

Wczoraj, na sali w Spółdzielni Socjalnej, odbyło się noworoczne spotkanie władz gminy z naszymi sołtysami. Od kilku lat takie spotkania stały się już tradycją i są okazją do wspólnych rozmów nie tylko o problemach naszej gminy ale i tych osobistych. Noworoczne życzenia złożył przybyłym Waldemar Białecki - przewodniczący rady gminy oraz Maria Kordyl - zastępca wójta gminy.

W spotkaniu uczestniczyli także Marianna Desecka - skarbnik gminy oraz Andrzej Nowak - kierownik referatu ds. oświatowych.

Jasełka w Rudzicy

Jasełka w Rudzicy
AM - 10.01.2018
W minioną sobotę, w miejscowości Rudzica odbyły się, tradycyjne tutaj już, jasełka zorganizowane przez sołtysa Tomasza Pecelerowicza. Znakomite widowisko w wykonaniu młodych i nieco starszych mieszkańców tegoż sołectwa pozwoliło przybyłym na nieco dłuższe świętowanie tegorocznych świąt. Życzenia noworoczne mieszkańcom złożyli ks. Zbigniew Cabański - proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Koninie oraz Marianna Desecka - skarbnik gminy Kramsk. Ks. Artur Krzyżanowski - proboszcz parafii pod wezwaniem błogosławionego Jerzego Matulewicza w Koninie-Laskówcu pobłogosławił opłatek, po czym wzajemnie składano sobie życzenia i dzielono się opłatkiem.
 
Po artystycznych występach wszyscy zasiedli do wspólnego stołu na którym pojawiły się wigilijne przysmaki przygotowane przez cztery rodziny z Rudzicy. Spotkanie było też okazją do podziękowań osobom szczególnie zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych dożynek. Z rąk sołtysa otrzymały film "Dożynki w Rudzicy" zrealizowany przez POLONIA Tv Studio.
 
Organizator składa serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w realizacji całego przedsięwzięcia: straży, gospodyniom wiejskim, radzie sołeckiej, dzieciom, rodzicom oraz Magdzie Nowackiej.