ARCHIWUM: 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020

  wydarzenia | ogłoszenia

 

XIV sesja rady gminy

Ostatnia w tym roku
AM - 30.12.2011
 
Minutą ciszy pamięci zmarłego Jana Maciejewskiego - ojca radnej Doroty Kubsik, rozpoczęła się wczoraj ostatnia w tym roku sesja rady gminy. Pomimo napiętego harmonogramu przebiegła sprawnie i bez zakłóceń. Radni podjęli szereg uchwał, między innymi o utworzeniu punktu przedszkolnego w Patrzykowie, o zmianie  Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Kramsk na lata 2011 -2017 oraz przyjęli do realizacji Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2012. Za ostatni miesiąc swojej działalności informację radnym złożył wójt Józef Drop, który zapoznał ich również  z pismem KWB traktującym o wysokości opłaty eksploatacyjnej w tym oraz przyszłym roku. Rozmawiano również o mających się w styczniu odbyć konsultacjach i spotkaniach ze społecznościami miejscowości co do których zapadły propozycje likwidacji szkół.
Tradycyjną lampkę szampana wypito za nadchodzący Nowy Rok. Przewodniczący rady, wójt oraz wszyscy uczestnicy sesji, życzą Państwu dużo optymizmu oraz zdrowia w 2012 roku. Zobacz foto

Spotkanie opłatkowe seniorów w sołectwie Święte

Z opłatkiem w Świętym
AM - 28.12.2011
Około 60-ciu najstarszych mieszkańców sołectw Patrzyków i Święte zebrało się dzisiaj w lokalu Stanisławy Wiśniewskiej w Świętym, by wspólnie spędzić popołudnie kończącego się roku. Przybyłych witali Agata Kołodziejczak - radna i sołtys w jednej osobie oraz Jerzy Modelski - sołtys, gdzieś w tle uwijała się właścicielka lokalu ze swoim personelem oraz rada sołecka Świętego zmaterializowana w osobie Ani Juszczak. Obecni również byli: Józef Drop - wójt gminy, Marek Lidźbiński - przewodniczący rady gminy, ksiądz Wojciech Marciszewski - proboszcz parafii w Koninie-Laskówcu, do której również należą obydwa sołectwa. Po opłatkowych życzeniach, w kolędowy nastrój zebranych wprowadziły Jessica Pawlak i Dominika Grzelak - dziewczyny z grupy "Dzieci Kujaw" działających przy naszym GOK-u. Tak więc było czego posłuchać, było i co zjeść. Była również noworoczna lampka szampana i kilka dowcipów opowiedzianych przez księdza Wojtka. I co najważniejsze - radość w oczach uczestników tego spotkania. Zapomniał bym dodać, ale to przecież oczywiste. Organizatorami spotkania byli: Agata Kołodziejczak, Jurek Modelski oraz Stanisława Wiśniewska. Zobaczcie jak było.

Wigilia w "Kukułeczce"

Wigilia w "Kukułeczce"
AM - 23.12.2011
 
Okrągły stół w "Kukułeczce"? Czemu nie. Był trochę mniejszy niż w Magdalence, ale też zasiadła przy nim "przyszłość narodu" i było radośnie i odświętnie. To właściciele przedszkola zadbali o ten świąteczny akcent. Wieści o tym dotarły do Świętego Mikołaja, który dotarł na czas z workami pełnymi prezentów, mnie zaś udało się tych kilka ulotnych chwil zatrzymać na dłużej (chciałem jedną Śnieżynkę, ale Mikołaj powiedział, że byłem niegrzeczny, więc...). Był opłatek, życzenia i radość z nowych zabawek. Nasz wójt był chyba grzeczny bo dostał prezent od Mikołaja. Ale co tam - ważne jest przecież przeżycie, które towarzyszy takim chwilom. Wierzcie mi naprawdę - warto tam było być.
W imieniu dzieci z przedszkola "Kukułeczka", personelu oraz właścicieli, składam wszystkim odwiedzającym tą stronę, życzenia pogodnych Świąt oraz prawdziwej, dziecięcej radości. Zobacz foto
Wieczó kolęd
Wieczór kolęd
AM - 22.12.2011
W miniony wtorek, na sali Domu Pracy Twórczej, odbył się zorganizowany przez nasz ośrodek "Wieczór kolęd", w którym na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież z naszego ośrodka oraz ze szkoły podstawowej w Wysokiem przygotowane przez Joannę Kubsik. Więcej »

Konkurs unijny

Konkurs unijny
AM - 22.12.2012
 
O wycieczki do Brukseli i stypendia rywalizowali uczestnicy konkursu Wielkopolska w Unii Europejskiej. Nagrody ufundował poseł do Parlamentu Europejskiego Marek Siwiec. Finałowe zmagania odbyły się w Gimnazjum w Kramsku. Wzięła w nich udział szóstka najlepszych gimnazjalistów. Więcej »
Dzięki życzliwości Mirka Jurgielewicza publikujemy również foto z tego wydarzenia. Mirku - dziękuję.

Klub HDK Kramsk

Mają już roczek
AM - 02.12.2011

Uroczystość otwarcia i poświęcenia nowej siedziby Klubu HDK w Kramsku odbyła się w poniedziałek, 28 listopada br. Przecięcia wstęgi dokonali: Stanisława Paszak - kierowniczka oddziału PCK w Koninie, ks. Sławomir Kasprzak - proboszcz parafii Kramsk oraz Maria Kordyl - sekretarz gminy. Potem był urodzinowy tort i tradycyjna lampka szampana. Należy bowiem pamiętać, że uroczystość zbiegła się z pierwszą rocznicą działalności klubu. Prezes klubu - Przemysław Parucki, nie kryje zadowolenia z "własnego kąta", który na rzecz klubu przekazali kramscy strażacy. Przy większych akcjach i spotkaniach klub nadał korzystać będzie z parafialnej świetlicy. Na dzień dzisiejszy do klubu należy 60 osób. Zobacz foto video

Inauguracja Roku Kulturalnego 2011

Inauguracja Roku Kulturalnego
AM - 25.11.2011

Spotkanie inaugurujące nowy rok kulturalny 2011/2012 odbyło się w minioną środę  w Domu Pracy Twórczej w Kramsku. Więcej »

"Na Dębiczu" - zapraszamy

"Na Dębiczu" - zapraszamy!
AM - 21.11.2011

Już niebawem mieszkańcy Kramska i zapewne gminy będą mogli korzystać z nowoczesnego obiektu jakim jest przychodnia zdrowia i apteka, które powstały na Dębiczu przy ulicy Piłsudskiego 4. Skorzystaliśmy z "otwartych drzwi", byście mogli już dzisiaj zobaczyć jak obiekt wygląda od środka. Właściciele i inwestorzy - państwo Agnieszka i Tomasz Bocheńscy, zapewniają, że będzie to obiekt przyjazny pacjentom. Gabinet stomatologiczny rusza już 1 grudnia. Czy mieszkańcy gminy będą zdrowsi? Jeden powód do narzekania mniej, a to może w znacznym stopniu poprawić samopoczucie. Właścicielom życzymy ... zdrowia. To oczywiste. Zobacz foto

Szkoły - reorganizacja
AM - 17.11.2011

Reorganizacja siatki szkół w naszej gminie to bardzo ważne wydarzenie do którego powinniśmy być wszyscy przygotowani. Publikujemy dzisiaj dokument, który został przygotowany przez Wielkopolski Ośrodek Kształcenia i Studiów Samorządowych. Jest to niezależna analiza funkcjonowania oświaty w gminie. Ten dokument będzie wykorzystany do rozmów na temat reorganizacji siatki szkół. Czytaj »

Dzień Niepodległości 2011

Dzień Niepodległości
AM - 13.11.2011

Młodzież z kramskiego gimnazjum im. I. Sendler przygotowana przez Ilonę Jedlińską rozpoczęła swoim występem tegoroczne obchody Dnia Niepodległości, które zorganizował wójt gminy Józef Drop. Przed niewielką publicznością zgromadzoną w kościele parafialnym zaprezentowali się następnie uczniowie Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Koninie (wszyscy grają w naszej orkiestrze dętej), którym akompaniowała mgr Teresa Łyskawa. Ksiądz Sławomir Kasprzak odprawił mszę świętą w intencji Ojczyzny, w której uczestniczyli: wójt Józef Drop, jego zastępca Jolanta Warzych, sekretarz gminy Maria Kordyl, skarbnik Marianna Desecka, przewodniczący rady gminy Marek Lidźbiński, komendant gminny OSP Andrzej Pospieszyński, poczty sztandarowe, delegacje jednostek OSP oraz kilku szkół, radni, sołtysi, orkiestra pod batutą Przemysława Domagalskiego i mieszkańcy naszej gminy. Obchody przebiegły w atmosferze powagi i refleksji nad ważną kartą naszej historii. Zobacz foto

Nowa publikacja
AM - 04.11.2011

Pragniemy poinformować, że w zakładce o gminie/publikacje dostępna jest od dzisiaj praca Stanisławy Adamczyk pt. "Historia i kultura Kramska 1219 - 2004". Ta cenna pozycja wzbogaci zapewne wiedzę o naszym terenie i ludziach z nim związanym. Jestem wdzięczny autorce pracy za wyrażenie zgody na nieodpłatną publikację oraz za czas, który mi poświęciła. Dziękuję. "Tu każdy dom, każdy skwerek jest świadkiem przemijania, również mojego i mojego pokolenia. Bo tego czasu, który przeminął i ludzi którzy odeszli już nie spotkamy na ulicy ...". Znakomita pozycja na długie jesienne wieczory. Zapraszam do lektury.

Pasowanie w "Kukułeczce"

Pasowanie na... w "Kukułeczce"
AM - 27.10.2011
 
Ważnym wydarzeniem dla dwudziestu uczęszczających do "Kukułeczki" maluchów oraz zapewne i ich rodziców był wczorajszy dzień. Dzień Pasowania na Przedszkolaka.
W przytulnej salce i ciepłej atmosferze, w obecności przybyłych rodziców i wychowawczyń, uroczystego pasowania dokonała dyrektorka przedszkola Irena Karolak-Jóźwiak. Był pamiątkowy dyplom, torba słodyczy i pamiątkowe fotografie. Był też - specjalnie na tą okazję przygotowany - program artystyczny w wykonaniu maluchów. Była też słodka niespodzianka - okolicznościowy tort, z którego prawie nic nie zostało. I był też Gość specjalny - nasz wójt Józef Drop, który nigdy do przedszkola nie uczęszczał, bo jak mi powiedział, był zawsze za mały. No cóż, dorósł, a "Kukułeczce" może się przydać. Wszystkim maluchom, rodzicom oraz personelowi życzymy wielu radosnych chwil we wzajemnej współpracy. Zobacz foto

Dzień Seniora - Kramsk 2011

Dzień Seniora w Kramsku
AM - 25.10.2011
 
W ostatnią sobotę, na oddanej niedawno do użytku po gruntownym remoncie, sali Domu Pracy Twórczej (jeszcze do niedawna sali OSP ), w Kramsku, odbył się - zorganizowany przez GOPS, nasz ośrodek kultury oraz przez radnych: Halinę Rogowską oraz Piotra Krenca - Dzień Seniora... Więcej »

Kazimierz Biskupi - Prolog 2011

Prolog w Kazimierzu Biskupim
AM - 19.10.2011
 
16 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Kazimierzu Biskupim odbyła się 20. edycja Przeglądu Małych Form Teatralnych „Prolog”. Więcej »

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Kramsku

Bezcenne krople
AM - 18.10.2011
Kolejną już cenną inicjatywą wykazał się Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Kramsku działający przy parafii św. Stanisława, organizując w minioną niedzielę akcję honorowego oddawania krwi oraz próbek na szpik. Ciepło było za oknami świetlicy parafialnej, ciepło i serdecznie było też w środku, gdzie pachniało kawą i pysznym ciastem. Błyskały igły w jesiennym słońcu, a plastikowe woreczki szybko napełniały się życiodajną cieczą. Wszyscy mieli pełne ręce roboty. Efektem akcji jest 19,8 litra oddanej krwi oraz 25 próbek na szpik. Krew oddały 44 osoby. Wszystkim w jakikolwiek sposób zaangażowanym w tą akcję dziękujemy. Zobaczcie jak lała się krew.

Pomóżmy Jackowi

Pomóżmy Jackowi
AM - 6.10.2011
To pierwsza tak duża i z rozmachem zorganizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi "Nasza Wieś", którego prezesem jest Zenon Nowak, akcja charytatywna. Miała miejsce w Wysokiem w minioną niedzielę. Celem jej było finansowe wsparcie procesu rehabilitacji Jacka NIteckiego, który w czerwcu br. uległ poważnemu wypadkowi jadąc motocyklem i do tej pory przebywa w szpitalu. Na pomysł takiej formy pomocy wpadły Halina Marciniak oraz Agnieszka Rusin, prezes pomysł zaakceptował.
Działo się dużo: tańczyły mażoretki z GOK-u, śpiewały dzieci ze szkoły w Budkach oraz ze szkoły w Wysokiem, grała młodzież ze Szkółki Nauki Gry na Instrumentach, licytowano przeróżne przedmioty, była loteria fantowa, był kucyk, przejażdżki konnym zaprzęgiem oraz dmuchany zamek. Były przysmaki regionalnych kucharek, kiełbaski z grilla oraz cukrowa wata. Niewątpliwą atrakcją był Pavlo Navaro - rodowity Indianin z Peru, w wykonaniu którego usłyszeliśmy kilka nastrojowych piosenek i z którym każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się, lśniące w pięknym jesiennym słońcu, motocykle i przeszło 100 osobowa grupa motocyklistów przybyłych z Konina, Koła, Sompolna, Krzymowa (grupa "Magneto" - do kasku zebrali kwotę 420 zł którą następnie wrzucili do puszki), Poznania oraz Rogoźna. W ich wykonaniu oglądaliśmy paradę oraz popisy jazdy akrobatycznej. Pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu jednostek OSP Helenów oraz Grąblin przyciągnął uwagę wszystkich zebranych. Licytację prowadzoną przez Agnieszkę Rusin przerywały co jakiś czas występy zespołu SELEN z Łodzi. Wśród przybyłych dostrzegłem Józefa Dropa - wójta naszej gminy, Marię Kordyl - sekretarza gminy, Marię Wróbel - radną powiatową, księdza Sławomira Kasprzaka - proboszcza parafii Kramsk z wikariuszami, kilku radnych oraz sołtysów. Gdzieś w tłumie zginął mi prawie zupełnie wicestarosta koniński, Andrzej Nowak. No cóż, był przecież u siebie więc na taki luz mógł sobie pozwolić.
Efektem akcji jest kwota 11.800 którą udało się zebrać dzięki ogromnej życzliwości wszystkich przybyłych. Prezes Zenon Nowak przekazał ją uroczyście Darii Niteckiej - żonie Jacka, która zadeklarowała, że zostanie ona wykorzystana wyłącznie na rehabilitację Jacka, którego - miejmy nadzieję - lekarze posadzą niebawem na inwalidzkim wózku. Podziękowała gorąco za zrozumienie jej sytuacji wszystkim biorącym udział w tym przedsięwzięciu.
Ludzi pracujących przy organizacji akcji, na liście otrzymanej od prezesa jest około 50-ciu, trochę krótsza jest lista sponsorów i ofiarodawców. Myślę, że Stowarzyszenie zdało egzamin na piątkę, pokazując jednocześnie, że w jedności siła. Kolejną imprezą nad którą już myślą są "Andrzejki". Może warto o tym pomyśleć już teraz? Zobacz foto. Pobierz

Święto pieczonego ziemniaka - Podgór 2011

Święto Pieczonego Ziemniaka
AM - 5.10.2011 na podstawie materiałów nadesłanych
 
W sobotę, 1 października 2011 roku, na placu OSP w Wysokiem odbyło się „Święto Pieczonego Ziemniaka” zorganizowane przez sołectwo Podgór. Wśród przybyłych gości byli: Andrzej Nowak - wicestarosta koniński, Józef Drop - wójt gminy Kramsk, Maria Kordyl, sekretarz gminy, Marianna Desecka - skarbnik gminy, ks. Sławomir Kasprzak - proboszcz parafii Kramsk, Tadeusz Tomaszewski - prezes Zarządu Gminnego OSP, dyrektorzy szkół, radni oraz sołtysi.
Na scenie zaprezentowali się mali artyści z GOK-u w Kramsku: grupa mażoretek prowadzona przez Joannę Nowicką, Klaudia Wiśniewska, Jessica Pawlak i Anna Ziemniarska ze Szkółki Nauki Gry na Instrumentach prowadzonej przez Pawła Ciesielskiego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy, w których uczestnicy popisywali się umiejętnością obierania ziemniaka, sprawnością w skakaniu w workach, rzucniem ziemniaka do koszyka. Uczestnicy imprezy mogli skosztować pysznych ziemniaczanych potraw przygotowanych przez panie z sołectwa Podgór według starych, przekazywanych z pokolenia na pokolenie przepisów, wzbogaconych o nowe pomysły. Potrawy smakowały wyśmienicie. Organizatorzy zadbali również o najmłodszych uczestników festynu. Dużo radości sprawiły dzieciom zabawy sportowe oraz dmuchany zamek, zjeżdżalnia i trampolina.
Święto zakończyło się wspólnym pieczeniem ziemniaków i kiełbasek przy ognisku. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych. Zobacz foto

"Błękitni" Helenów - "Orlik" Miłosław

Dobra passa "Błękitnych"
AM - 26.09.2011
 
W niedzielne popołudnie, na stadionie w Miłosławiu, "Błękitni" Helenów zmierzyli się z "Orlikiem" Miłosław. Mimo sporej przewagi w I połowie spotkania, nie udało się im jednak zdobyć bramki. W drugiej części spotkania, pomimo gry w osłabionym składzie (boisko opuścił zawodnik z numerem 2, Sebastian Marciniak), udało się im stworzyć kilka groźnych akcji pod bramką przeciwnika. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 0:0.
To już 8 runda odkąd "Błękitni" grają w klasie okręgowej. Jak dotychczas nie przegrali żadnego spotkania, dwa zaś z nich zakończyły się remisem. Najbliższy mecz z ZKS Zagórów  w dniu 1.10.br. na stadionie w Helenowie. W tabeli ligowej zajmują 2 miejsce z 19 punktami po Olimpii Koło z taką samą ilością punktów. Dla miłośników tej drużyny zrobiliśmy te fotografie.

Rowerowa masa krytyczna - rajd rowerowy

"Masa krytyczna" w Izabell
AM - 26.09.2011
 
W sobotnie południe dotarło do Gościńca IZABELL w Izabelinie około 1000 rowerzystów w ramach akcji "Konin bez samochodu" organizowanej przez konińską policję, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz "Młodzi Aktywni". Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Konina oraz Starosta Powiatu Konińskiego. Partnerami akcji była między innymi nasza gmina, stąd też obecność wójta Józefa Dropa, wicewójtowej Jolanty Warzych oraz Marka Lidźbińskiego - przewodniczącego rady gminy. Na wysokości zadania stanęli właściciele IZABELL, państwo Krystyna i Kazimierz Jędrowscy, którzy dla uczestników przygotowali wiele atrakcji: przejażdżki bryczką, dmuchany zamek, klaun rozdający upominki. Były też kiełbaski z grilla, grochówka z kotła, cukrowa wata oraz mecz piłki nożnej o puchar wójta gminy pomiędzy drużynami z Konina i Kramska. Zaśpiewały dziewczyny z Ogniska Muzycznego w Koninie oraz zagrali chłopcy ze Szkoły Muzycznej YAMAHA. Było również wiele cennych nagród dla uczestników rajdu. Po krótkim pobycie "Rowerowa masa krytyczna" pojechała dalej, a w IZABELL zapanował spokój. Zobacz foto

XI sesja rady gminy w Kramsku

XI sesja
AM - 24.09.2011
 
Udałem się na powakacyjną sesję nie dlatego żeby ją szczegółowo zrelacjonować, ale głównie po to, ażeby pokazać Wam naszych wypoczętych po wakacjach radnych. Wszak to od ich zdrowej kondycji zależy "zdrowie" naszej gminy. Sesja odbyła się 23 bm. w sali narad urzędu gminy. Na porządku dziennym radni mieli do rozpatrzenia 20 punktów (dla zainteresowanych porządek obrad tutaj). Obrady punktualnie o 8.30 rozpoczął przewodniczący rady Marek Lidźbiński. Nikogo nie brakowało. Potem poszło jak z płatka. Przy zmianach w budżecie trochę zwolnili, by następnie sprawnie wybrać ławników sądowych. Pochłonął znów ich punkt 19. Tutaj trzeba się było zająć jednostkowymi problemami mieszkańców naszej gminy. Zakończyli obrady o godz. 15.10. Przyznam się, że obserwowałem ich podczas pracy dość wnikliwie. Jestem przekonany, że wakacje nie poszły na marne, a czekające ich niebawem problemy rozwiążą w sposób jak najbardziej korzystny dla wszystkich mieszkańców naszej małej "ojczyzny". Zobaczcie jak pracują nasi radni.

Dożynki Gminno-Parafialne Święciec 2011

Ogniste dożynki
AM - 24.09.2011
 
18 września br. w Święćcu przypadło nam tym razem świętować tegoroczne dożynki gminno-parafialne, których organizatorami były sołectwa Jabłków i Święciec. Więcej »

Dożynki Gminno-Parafialne Święciec 2011

Dziękujemy!
AM - 21.09.2011
Nim zamieścimy tutaj obszerną relację z naszych dożynek, już dzisiaj pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że wypadły one tak okazale. Na prezentowanej tutaj liście znajdują się wszystkie podmioty, które udzieliły pomocy finansowej bądź organizacyjnej. Dziękujemy!
Również dzisiaj zwracamy się do Was z apelem o sąsiedzką pomoc dla Pawła Miastkowskiego, któremu na zakończenie dożynkowej zabawy wandale spalili około 200 beli słomy. W sprawie pomocy prosimy o kontakt z sołtysem wsi Święciec Marią Adamczyk pod numerem telefonu 691.076.330

Impresje Muzyczne w Rychwale

Impresje muzyczne w Rychwale
AM - 20.09.2011
 
11 września br. nasza orkiestra pod batutą Przemysława Domagalskiego oraz grupa mażoretek prowadzona przez Joasię Nowicką wystąpiła przed rychwalską publicznością na organizowanych przez Zbigniewa Osajdę, kapelmistrza orkiestry "Quantum" z Rychwała, VIII Impresjach Muzycznych Orkiestr Dętych. Więcej »

Natalia Zawilska laureatką konkursu "List do taty"

Mamy laureatkę
AM - 09.09.2011
 
Natalia Zawilska z klasy VI ze Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Wysokiem zdobyła pierwsze miejsce w konkursie ,,List do taty”. Konkurs jest organizowany przez Inicjatywę Tato.Net oraz ponad 30 Senatorów RP (patronem na naszym terenie był Ireneusz Niewiarowski), drugie miejsce zajął Konrad Trębacki z SP nr 2 w Kłodawie. Przyznano również 4 wyróżnienia: Szymon Jóźwiak z SP w Sarbicach, Kacper Zamiatała z SP w Golinie, Sandra Piotrowska z SP w Golinie oraz Weronika Kołodziejczak z SP nr 1
w Kłodawie. Na konkurs, skierowany do uczniów klas V na terenie powiatu konińskiego, kolskiego i tureckiego, nadesłano 131 prac z 17 szkół podstawowych. Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na ważną rolę ojca w rodzinie oraz propagowanie przykładów dobrego ojcostwa. Natalia Zawilska przyznała, że najbardziej brakuje jej rozmów z tatą: „Rodzice nie rozumieją swoich dzieci, bo nic o nich nie wiedzą. Ciągle pracują i nie mają czasu, żeby nas poznać. Czasami wystarczy spacer i rozmowa”. Finał krajowy konkursu odbędzie się 23 września w Warszawie. Na uroczystości wręczenia nagród obecni będą prawdopodobnie także senatorowie ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. Wychowawczynią i nauczycielką języka polskiego naszej laureatki jest Joanna Kubsik.

Inauguracja roku szkolnego 2011/2012

I po wakacjach
AM - 02.09.2011
Gminna inauguracja roku szkolnego 2011/2012 połączona z otwarciem nowo wybudowanego parkingu przy Szkole Podstawowej i Publicznym Gimnazjum w Wysokiem odbyła się wczoraj na placu przy wejściu do Hali Sportowo-Środowiskowej w Wysokiem. W uroczystości udział wzięli: Józef Drop - wójt gminy, Jolanta Warzych - zastępca wójta, Marek Lidźbiński - przewodniczący rady gminy, ks. Sławomir Kasprzak ze swoimi wikariuszami, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy, radni oraz sołtysi. Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych i odśpiewaniu hymnu państwowego, wszystkich przybyłych powitały: Elżbieta Bryl - dyrektorka miejscowej podstawówki oraz pełniąca obowiązki dyrektora gimnazjum - Magdalena Plato. Józef Drop wręczył jubileuszowe nagrody nauczycielkom: Alinie Janiak, Arlecie Zielińskiej oraz Dorocie Nowak. Uczestnicy ogólnopolskiego konkursu, "List do Taty", który odbył się w czerwcu br. otrzymali pamiątkowe dyplomy. Jedną z laureatek konkursu jest Natalia Zawilska, uczennica klasy VI.
Patronem konkursu na naszym terenie był senator Ireneusz Niewiarowski. Józef Drop nawiązał w swym wystąpieniu do 72. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz wręczył list gratulacyjny Stanisławowi Dropińskiemu - dyrektorowi Zakładu Robót Inżynieryjnych w Koninie, wykonawcy placu parkingowego, ks. Sławomir Kasprzak  dokonał zaś poświęcenia tegoż parkingu i ostatecznie przeciął uroczystą wstęgę.
O bezpieczeństwie najmłodszych pomyślała Jola Warzych - zastępca naszego wójta, wręczając każdemu z nich maleńki prezencik: odblaskową kamizelkę, opaskę na rękę i takież samo odblaskowe jabłuszko na tornister. Magda Plato przeczytała okolicznościowy list skierowany na jej ręce przez Andrzeja Nowaka - wicestarostę konińskiego, o pozytywnym wzruszeniu i obrazie Polski sprzed 72 lat mówił Marek Lidźbiński. Przy dźwiękach muzyki wyprowadzono poczty sztandarowe, Elżbieta Bryl podziękowała wszystkim za przybycie, Magda życzyła bezpiecznego powrotu do domu. Był jeszcze skromny poczęstunek przygotowany przez restaurację "Izabell". Kiedy wyjeżdżaliśmy, grupa pracowników pana Stanisława powoli wracała do pracy. Nie mieli jeszcze wakacji. We wszystkich szkołach na terenie gminy Kramsk naukę rozpoczęło 1340 uczniów. Zobacz foto

Bolesław Tylkowski

Nowe miejsce na naszej stronie
AM - 01.09.2011
Chcąc upamiętnić dzisiejszą datę i przypomnieć wydarzenia sprzed lat, widziane oczami jednego z naszych mieszkańców - Bolesława Tylkowskiego, uruchomiliśmy na naszej stronie miejsce, w którym prezentować zamierzamy ludzi, którzy w historię naszej "małej Ojczyzny" wnieśli jakiś wkład. Nie ma ich aż tak wielu, więc tym bardziej powinniśmy o nich pamiętać. Zapraszamy do zakładki o gminie/sylwetki.

Przegląd Artystycznych Zespołów OSP Ciechocinek 2011

Ciechocinek 2011
AM - 25.08.2011
Jedenaście zespołów z pięciu województw, w tym nasze SENTYMENTALNE SERCA oraz WIELOPOLANKI, zaprezentowało się 21 bm., w muszli koncertowej w parku Zdrojowym w Ciechocinku na Regionalnym Spotkaniu Zespołów Artystycznych Ochotniczych Straży Pożarnych. Więcej »

Festyn Rodzinny w Helenowie Drugim

Festyn Rodzinny w Helenowie
AM - 17.08.2011
Zapowiadany wcześniej Festyn Rodzinny w Helenowie odbył się 15 sierpnia br . na boisku przy miejscowej szkole. Więcej »

"Błękitni" Helenów

Awans "Błękitnych" Helenów
AM - 17.08.2011
Zwycięstwem 2:0 dla "Błękitnych" Helenów zakończył się mecz ze "Zniczem" Władysławów inaugurujący  występy "Błękitnych" w klasie okręgowej. Mecz odbył się w minioną sobotę na stadionie w Helenowie Drugim. Przypomnieć wypada, że ostatnie 3 sezony "Błękitni" grali w A klasie, trenerem drużyny jest Stanisław Lewandowski, masażystą Maciej Bednarkiewicz, zaś sponsorem głównym TRANSPILI Sp. z o.o. Ogółem klub zrzesza około 60 zawodników w trzech grupach: seniorzy, trampkarz starszy i młodzik starszy. Prezesem klubu jest Grzegorz Wróbel pod adres którego składamy życzenia dalszych sukcesów dla "Błękitnych". Zobacz kilka foto z tego meczu. Zapraszamy również na stronę drużyny.

Uniejów 2011

Uniejów 2011
AM - 05.08.2011
Regionalne Spotkania Zespołów Artystycznych Ochotniczych Straży Pożarnych odbyły się w Uniejowie. Więcej »

40. lecie Koła Pszczelarzy w Kramsku

40. lecie Koła Pszczelarzy w Kramsku
AM - 04.08.2011
Jubileusz 40-lecia swego istnienia, połączony z 30-tym Regionalnym Dniem Pszczelarza oraz poświęceniem i wręczeniem sztandaru obchodziło w minioną niedzielę Koło Pszczelarzy z Kramska. Więcej » Zobacz foto

Gimnazjalistki z wizytą w Estonii

Gimnazjalistki z wizytą w Estonii
AM - 14.07.2012
 
W dniach od 23 do 30 kwietnia 2011 roku sześć uczennic z publicznnych gimnazjów w Kramsku i w Wysokiem wraz z opiekunkami uczestniczyły w międzynarodowym spotkaniu młodzieży w Estonii. Więcej »

Gimnazjaliści w Ilmenau

Gimnazjaliści w Ilmenau
AM - 13.07.2011
 
Uczniowie z gminy Kramsk uczestnikami trójstronnego spotkania młodzieży w niemieckim Ilmenu. Więcej »

Pogrzeb Krystyny Walczak

Pożegnaliśmy Krysię
AM - 13.07.2011
Wczoraj odbył się pogrzeb Krystyny Walczak. Ceremonii pogrzebowej przewodniczył nasz proboszcz, ks. Sławomir Kasprzak, który wygłosił również homilię. Licznie obecni byli pracownicy urzędu gminy z wójtem Józefem Dropem i sekretarzem gminy Marią Kordyl, przedstawiciele kuratorium oświaty,  strażacy i poczet sztandarowy naszej jednostki OSP, z którymi zmarła pracowała długie lata. W pogrzebie uczestniczyło bardzo dużo mieszkańców Kramska. Wójt Józef Drop, w pożegnalnych słowach skierowanych do zmarłej przypomniał, że w Jej życiu były trzy pasje: praca społeczna, oświata oraz straż. "Krysiu, będzie nam Ciebie brakowało" - to końcowe słowa jego wypowiedzi. Kiedy rozległ się głos strażackiej syreny, trumna z ciałem powoli zsunęła się w dół. Ktoś zapłakał, ktoś rzucił czerwoną różę, w oddali słychać było "Ciszę" zagraną na trąbkach przez Edwarda i Szymona Gwoździów. Składano kwiaty i zapalono znicze. Odeszła w wieku 67 lat. Pokój z Tobą, Krysiu. Zobacz »

Zmarła Krystyna Walczak
AM - 11.07.2011

Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Janiny Krystyny Walczak, wieloletniej Radnej Gminy Kramsk, oraz pracownicy Urzędu Gminy w Kramsku, która była zatrudniona na stanowiskach zastępcy gminnego inspektora oświaty i wychowania oraz zastępcy wójta.
Wyrazy szczerego współczucia i żalu dla najbliższej rodziny składają: Rada
i Wójt Gminy oraz Koleżanki i Koledzy z Urzędu Gminy Kramsk.
Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00 na cmentarzu parafialnym
w Kramsku.

Krystyna Walczak

W Licheniu - Dei Gratia

Wakacyjnie i międzynarodowo
AM - 08.07.2011
Tym razem nie na dużej scenie i nie w blasku reflektorów, ale bardzo wakacyjnie, w Domu Noclegowym LEW w Licheniu Starym, w blasku zachodzącego słońca, zapachu pieczonych kiełbasek i przed międzynarodową widownią, wystąpiły nasze WIELOPOLANKI. Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne to spotkanie młodych artystów z Łotwy i Ukrainy organizowane przez fundację DEI GRATIA (założycielką jest Barbara Bielecka, główny architekt i projektant licheńskiej świątyni), w ramach programu unijnego "Młodzież w działaniu". Warsztaty mają na celu inicjowanie wszelkich form twórczego współistnienia i dialogu pomiędzy kulturami różnych narodów. Biorą w nich udział uzdolnieni w różnych dziedzinach sztuki młodzi Łotysze, Ukraińcy i Polacy.
Nasze dziewczyny oraz Józek, mimo, iż wiekowo odbiegali troszeczkę od pozostałych uczestników spotkania, doskonale sobie jednak radzili wzbudzając zachwyt i zbierając zasłużone oklaski. Piosenkę "Hej, sokoły" śpiewali wszyscy bez widocznych barier językowych. Na spotkanie zaprosił WIELOPOLANKI wiceprezes fundacji Romuald  Bławat, który zadbał również o logistykę spotkania za co serdecznie dziękujemy. Zobacz kilka foto z tego spotkania.

Żegnaj szkoło

Żegnaj szkoło!
AM - 24.06.2011
W minioną środę zakończył się rok szkolny. Na upragnione wakacje czekało w naszej gminie 1369 uczniów we wszystkich szkołach. Trafiłem do Woli Podłężnej, gdzie odbywała się jedna z wielu uroczystości zakończenia roku, na którą przybył wójt gminy Józef Drop, proboszcz parafii w Laskówcu ks. Wojciech Marciszewski oraz radny Wojciech Borkowski. Przybyłych gości, rodziców oraz uczniów powitała dyrektor szkoły Małgorzata Błaszczyk, która następnie odczytała list ministra Edukacji Narodowej Katarzyny Hall z okazji zakończenia roku 2010/2011. Wójt Józef Drop życzył wszystkim dzieciom bezpiecznych wakacji. Potem już były świadectwa, dyplomy, nagrody, kwiaty i .... łzy w oczach niektórych szóstoklasistów oraz krótka część artystyczna w ich wykonaniu. Cóż, niech pozostaną chociaż wspomnienia. Przeczytaj również list zastępcy wójta Jolanty Warzych do nauczycieli z okazji zakończenia roku.

Absolutorium dla wójta

Absolutorium dla wójta
AM - 21.06.2011
Wczoraj odbyła się IX sesja rady gminy poświęcona w większości bieżącym sprawom gospodarczym. Radni rozpatrzyli i zatwierdzili sprawozdanie z wykonania budżetu gminy za rok 2010. Po zapoznaniu się uchwałą Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie wyrażenia opinii o przedłożonym przez wójta gminy sprawozdaniu z wykonania budżetu za rok 2010 oraz po zapoznanie się ze stanowiskiem Komisji Rewizyjnej, jednogłośnie udzielili absolutorium wójtowi Józefowi Dropowi. Podjęli również uchwałę w sprawie projektu "Nauka bez trudności", na który nasza gmina pozyskała środki z Europejskiego Funduszu Społecznego w kwocie 237.870 zł. Projekt realizowany będzie w szkołach naszej gminy od sierpnia 2011 r. do czerwca 2012 r. i obejmie 195 dzieci z terenu gminy. Zobacz foto

Niedziela na Orliku

Niedziela na Orliku
AM - 20.06.2011
W niedzielne popołudnie  na boisku „Orlik” w Kramsku odbył się turniej piłki nożnej dla chłopców do lat 16. Honorowy patronat nad tą imprezą objął wójt gminy Kramsk Józef Drop. Organizatorami zawodów byli animatorzy sportu przy kramskim "Orliku": Włodzimierz Piotrowski i Roman Rusin. Sędzią głównym był Sławomir Augustyniak natomiast opiekę medyczną sprawował Paweł Mikołajczyk. W zawodach wzięło udział 39 zawodników, którzy reprezentowali 4 drużyny:  FC Drzewce, Power Rangers, Watykan oraz Kramsk-Łęgi. Rozgrywki przeprowadzono systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcami została drużyna z Kramsk-Łęgów przed FC Drzewce i Watykanem, zaś królem strzelców został Norbert Kubski (4 bramki) z Power Rangers. Organizatorzy dziękują sponsorom: urzędowi gminy oraz Piotrowi Krencowi dzięki którym mogli ten turniej zorganizować. Turniej zgromadził sporą liczbę kibiców piłki nożnej. Kilka foto z tej imprezy.

Kto pojedzie do Strasbourga

Kto pojedzie do Strasbourga
AM - 18.06.2011
Wczoraj, w kramskim gimnazjum zostały ogłoszone wyniki Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej, który wcześniej odbył się w Zespole Licealnym w Kramsku oraz w gimnazjach Kramsk oraz Wysokie. To już II edycja tego konkursu, którego organizatorem jest poseł do parlamentu europejskiego Konrad Szymański. Tym razem zwycięzcami zostali: Klaudia Markowska z klasy III b, z gimnazjum w Kramsku, Adrianna Buciak z klasy III a, z gimnazjum w Wysokiem oraz Maciej Bryl z klasy III a, również z gimnazjum w Wysokiem. Na 4-dniową wycieczkę do Strasbourga, połączoną między innymi ze zwiedzaniem Parlamentu Europejskiego oraz innymi jeszcze atrakcjami pojadą: Klaudia Markowska, Adrianna Szopińska z klasy III a, z gimnazjum w Wysokiem oraz Daria Nejman z klasy III b, z gimnazjum w Kramsku (to osoby, które w konkursie zajęły kolejne miejsca i pojadą zamiast zwycięzców, którzy ze względu na inne plany wakacyjne, nie mogą skorzystać z nagrody). Na uroczystość ogłoszenia wyników oraz wręczenia nagród przybyli dyrektorzy oraz nauczyciele zainteresowanych szkół, był przedstawiciel urzędu gminy, przewodniczący rady gminy - Marek Lidźbiński, młodzież licealna i gimnazjalna. Posła Konrada Szymańskiego reprezentował Szymon Szynkowski vel Sęk, zaś całość zorganizował i prowadził Sławomir Dąbrowski - dyrektor biura posła Szymańskiego. Młodzież szkolna przygotowała okolicznościowe występy o tematyce unijnej. Zobacz foto

Festyn z okazji Dnia Dziecka już za nami

Festyn z okazji Dnia Dziecka już za nami
AM - 14.06.2011
I Festyn z okazji Dnia Dziecka, połączony z akcją charytatywną na rzecz Krystiana Kubusa, a zorganizowany przez naszego wójta Józefa Dropa oraz naszych radnych pod egidą Haliny Rogowskiej i Doroty Kubsik, odbył się w minioną niedzielę na kramskim amfiteatrze. Rozpoczął się mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie uczestnicy festynu przeszli do amfiteatru, gdzie czekało już na nich mnóstwo atrakcji. Uroczystego otwarcia festynu oraz powitania przybyłych gości dokonał wójt Józef Drop w towarzystwie prowadzącej całą imprezę Magdaleny Plato, dyrektorki gimnazjum w Wysokiem. Kiedy na scenie występowały "gwiazdy" z naszego ośrodka kultury: Weronika Andrzejczak, Klaudia Wiśniewska, Kasia Szkudlarek, Dominika Grzelak i Iza Wiśniewska, gdzieś obok trwały zmagania na pędzle i farby, przed sceną sypano wzory z piasku, kolejka ustawiła się do artystów zajmujących się tatuażem. W powietrzu unosił się zapach pieczonych kiełbasek, na widowni trwały zaś zmagania w licytacji przedmiotów, ze sprzedaży których dochód przeznaczony był dla Krystiana. Wydarzeniem były rzuty karne w meczu RADNI - RESZTA ŚWIATA (zgadnijcie kto wygrał), oraz motocykliści z klubu w Krzymowie, którzy włączyli się również w akcję zbierania pieniędzy dla Krystiana. W debiutanckim występie pokazały się dwie grupy  mażoretek z naszego ośrodka kultury prowadzonych pod okiem Joasi Nowickiej. Na płycie boiska trwały boje w konkurencjach przygotowanych przez radnych. Po występach dziewcząt z zespołu "Free Voices", uczestników festynu czekała jeszcze nie lada gratka. Na scenie pojawili się bowiem radni w rolach czytających dzieciom bajki. Młodzi jurorzy jednogłośnie przyznali tutaj I miejsce "Lokomotywie" Juliana Tuwima w wykonaniu Piotra Krenca, Haliny Rogowskiej oraz Doroty Kubsik. Festyn zakończył pokaz sztuk walki w wykonaniu młodych adeptów kramskiego klubu karate. Oczywiście były nagrody, podziękowania dla uczestników oraz sponsorów. I jeszcze jedna miła niespodzianka na zakończenie - uroczyste otwarcie placu zabaw dla dzieci pod wdzięczną nazwą "Zielona polanka" przy ulicy Kościelnej. Kwota zebrana dla Krystiana w wysokości 5.600 złotych (nie jest to jeszcze kwota ostateczna), powędrowała do  rąk jego taty, który w kilku słowach podziękował wszystkim za okazaną pomoc. Roześmiane buzie uczestników festynu były najlepszym podziękowaniem dla jego organizatorów. Do zobaczenia za rok, na kolejnym festynie organizowanym z okazji Dnia Dziecka. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym dniu zechcieli być z nami. Zobacz foto

Złoty Jubileusz w Święćcu

Złoty Jubileusz w Święćcu
AM - 10.06.2011
Wczoraj, w szkole podstawowej w Święćcu obchodziliśmy jubileusz 50-cio lecia jej powstania. Uroczystość odbyła się w Ośrodku Kulturalno-Oświatowym DRUH, zaś dostojna Jubilatka, stojąca trochę na górce i otoczona wiatrami historii, jakby lekko nie dowierzając, przyglądała się przybyłym Gościom i wsłuchiwała się w życzenia kierowane pod jej adresem.
Uroczystość prowadziła pani dyrektor Mariola Łaszkiewicz-Głowacka, odśpiewano hymn państwowy i powitała zaproszonych Gości. Spośród przybyłych wymienię tu tylko niektórych: wójta naszej gminy Józefa Dropa w otoczeniu jego zastępcy Jolanty Warzych i absolwentki tejże szkoły, aktualnie sekretarza gminy, Marylki Kordyl. Był Marek Lidźbiński, przewodniczący rady gminy oraz kilku radnych z naszej i sąsiedniej gminy Sompolno, był Bogumił Leszczak, radny powiatowy, Aleksandra Majkowska, byli dyrektorzy wszystkich szkół, emerytowani nauczyciele, budowniczowie i kilku jej absolwentów. Był ks. Krzysztof Maciaszek i była oczywiście młodzież szkolna oraz przedstawiciele miejscowego społeczeństwa.
W krótkim programie artystycznym przygotowanym przez Aleksandrę Rosiak i Sylwię Sztamblewską wystąpiły dzieci tej szkoły, pojawiło się też nawiązanie do nie istniejącego już dzisiaj zespołu dziecięcego "Mini Świętojanki". 92-letnia Maria Antecka, jedna z budowniczych szkoły, ze łzami w oczach mówiła: "...i proszę was, nie zabierajcie nam jej, bo ona jest dla nas najważniejsza".  Potem były życzenia, prezenty, kwiaty i czas na wspomnienia. O przyszłości rozmawiano niewiele, jakby w obawie, by nie wywołać złych mocy. Goście zwiedzili okolicznościową wystawę związaną z historią szkoły, a następnie usiedliśmy do wspólnego obiadu, który został przygotowany przez rodziców uczniów tej szkoły oraz miejscową społeczność. Nie mogło zabraknąć jubileuszowego tortu, którego wspólnie kroili obecna dyrektorka i Henryk Nowak, kierownik tej placówki w latach 1968 - 1975. Zapomniałem jeszcze dodać, że o piękny wystrój sal zadbali Ewelina Grzesiak oraz Radosław Rusin. I tak, w rajskim klimacie o którym mówiła mała Natalia Smolarz - "dyrektor święty, anielskie dzieci, więc wszyscy żyją jak w raju", upłynęło kilka godzin. Kiedy dzisiaj rozmawiałem z panią dyrektor, była w niej  radość, że wszyscy stanęli na wysokości zadania. I troska o kolejne lata, i kolejne jubileusze.
Od siebie dodam już tylko, że autorka prezentowanych tutaj fotografii jest również absolwentką tej szkoły. Z tego też powodu, zrealizowany z tej uroczystości film, fotografie oraz opracowywana dla potrzeb internetu historia szkoły, niech będzie skromnym wyrazem wdzięczności za lata spędzone w jej murach.
Przeczytaj również: zaproszeni Goście, życzenia od posłanki Elżbiety Streker-Dembińskiej, życzenia od posła Tomasza Nowaka, list gratulacyjny od Józefa Karmowskiego, wielkopolski Kurator Oświaty, PWiK w Koninie
Warto również zajrzeć niebawem tutaj

Podstawowe problemy oświaty w gminie Kramsk

Podstawowe problemy oświaty w gminie Kramsk
AM - 08.06.2011
Pod takim tytułem odbyło się wczoraj w urzędzie gminy kolejne już spotkanie radnych, dyrektorów szkół,  przedstawicieli urzędu z Waldemarem Prussem z Wielkopolskiego Ośrodka Kształcenia i Studiów Samorządowych w Poznaniu. Wcześniej radni zapoznali się nie tylko ze stanem technicznym obiektów oświatowych. Przyglądali się również organizacji pracy, rozmawiali z dyrektorami szkół o bieżących problemach. Wszystko po to, by znaleźć sposób na obniżenie kosztów związanych z oświatą i wypracować wspólne stanowisko w kwestii czekającej nas niebawem likwidacji niektórych szkół. Analizowano kilka wariantów przygotowanych przez WOKiSS. W dyskusji przewijała się nie tylko troska o przyszły budżet gminy, ale również troska o dobro dzieci oraz nauczycieli. Następne takie spotkanie zaplanowano na wrzesień. Wydatki na oświatę stanowią około 48% budżetu gminy w roku bieżącym. Kilka foto
 
V Festyn Rodzinny w Wysokiem
 
V Festyn Rodzinny w Wysokiem
AM - 06.06.2011
 
Niedzielne popołudnie spędziliśmy na V już Festynie Rodzinnym w Wysokiem. Organizowany wspólnymi siłami szkoły podstawowej oraz gimnazjum przyciąga już od lat miłośników takiej formy rozrywki. Do zabawy zachęciły wszystkich występy grupy mażoretek z GOK-u w Kramsku przygotowane przez Joasię Nowicką, potem rozpoczęły się zabawy nie tylko dla najmłodszych. W wyścigach w workach zobaczyć można było radną Dorotę Kubsik, w slalomie rowerowym nieźle poradziła sobie nowa dyrektorka gimnazjum w Wysokiem, Magda Plato. Sołtys Joasia Kubsik z aptekarską dokładnością mierzyła krople wody przeniesione przez uczestników w jednym z wielu konkursów. Kolejka ustawiła się do artystów zajmujących się "zmianą wizerunku", gdzieś obok rzucano piłką do kosza, Anna Maria zamieniła keyboard na jakieś koło i też jej to nieźle wychodziło, hala również tętniła życiem, albowiem rozgrywano tam mecz siatkówki. W towarzystwie Ryszarda Plato wypiliśmy dobrą kawę przygotowaną przez panią dyrektor Elżbietę Bryl i czas było odjeżdżać. W programie były jeszcze występy wokalne oraz pokazy karateków i jesteśmy przekonani, że wszystko udało się na medal (ewentualnie na puchary, które stały przygotowane w oczekiwaniu na zwycięzców, w poszczególnych zabawach). Myślę, że radość i uśmiechy zadowolonych uczestników sprawią, że organizatorzy już od dziś myśleć będą o kolejnej imprezie. My dziękujemy, że mogliśmy być z Wami. Zobaczcie foto
Dodam jeszcze, że 17 maja br. miała tutaj miejsce uroczystość 20-lecia nadania szkole imienia Papieża Jana Pawła II oraz 10-lecia nadania szkole sztandaru. Zobaczcie jak było.
Dzień Dziecka w kramskiej podstawówce
 
Dzień Dziecka w kramskiej podstawówce
AM - 01.06.2011
Dzięki inicjatywie pana Krzysztofa Wróbla, którego córka jest uczennicą kramskiej podstawówki i pełni w szkole funkcję przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, szkoła gościła znanych piłkarzy. Obchody Dnia Dziecka połączonego z Dniem Sportu uświetnili - Piotr Reiss - "legenda" Lecha Poznań, były reprezentant polskiej kadry narodowej, a obecnie napastnik Warty Poznań oraz Tomasz Magdziarz - także były piłkarz Lecha, obecnie pomocnik Warty Poznań. Piłkarze  wzięli udział we wspólnej z dziećmi zabawie, następnie zaś dzieci pod kierunkiem nauczycieli uczestniczyli w przygotowanych na ten dzień konkurencjach sportowych. Wszystko odbywało się na hali sportowej, a nad całością czuwał dyrektor Janusz Grzesiak w towarzystwie aspiranta Krzysztofa Telesińskiego oraz
prezesa Stowarzyszenia Sportu i Rekreacji w Kramsku Romana Rusina. Były uśmiechy, radość i dużo dobrej zabawy. Zobacz foto
 
Nowa strona gminy Kramsk
Nowa strona gminy Kramsk
AM - 01.06.2011
Witamy wszystkich na naszej nowej stronie. Jak zauważyliście, to nie tylko zmiana szaty graficznej, ale również adresu na www.gminakramsk.pl i pomysł, aby znaleźli tutaj miejsce wszyscy, którym na kreowaniu obrazu naszej gminy zależy. Chcemy Was informować, pokazywać ciekawe inicjatywy, wydarzenia kulturalne i sportowe, chcemy, aby ta strona była dla Was źródłem informacji rzetelnych oraz przydatnych, by jednoczyła naszą lokalną społeczność. Zamiast więc narzekać, że czegoś tutaj jeszcze brakuje weź się do pracy: przyślij nam temat do opracowania, jakieś ciekawe foto, napisz artykuł, felieton, poinformuj o ciekawym wydarzeniu. Nie obiecujemy, że to wszystko zrobimy z dnia na dzień. O jednym jednak zapewniamy - chcemy, aby strona odzwierciedlała prawdziwy obraz naszej gminy. Jak zauważyliście, nie wszystkie zakładki są już aktywne. Pracujemy nad nimi, by jeszcze w tym roku można było z nich w pełni korzystać. Z pewnością zauważyliście zakładkę z literkami tv. Wierzymy głęboko, że i ją uda się uruchomić w najbliższej przyszłości. Jeśli na stronie widzicie jakieś błędy, poinformujcie nas o tym. Tylko przy Waszej współpracy uda się stworzyć stronę godną czasów w których żyjemy. Zapraszamy więc do regularnych odwiedzin i życzymy przyjemnych doznań z wędrówki po naszej stronie.